Esimesel septembril, pärast Catherine Day pensionile minekut saab Euroopa Komisjoni peasekretäriks Alexander Italianer. Välja otsustati vahetada ka kõrgem juhtkond, mille käigus nimetati esimese eestlasena Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektoriks Henrik Hololei.

Hololei sõnul on tal hea meel, et komisjoni president Jean-Claude Juncker nägi teda ühena nendest ametnikest, kes võiks asuda peadirektori ametisse. Hololei rääkis Postimehele, et tegemist on valdkonnaga, mille arendamise kaudu Euroopa Komisjon loodab kiirendada majanduskasvu, luua uusi töökohti ning kus annaks nii mõndagi ära teha.

Hololei alustab uuel ametikohal oktoobrist. Enne töötas ta Euroopa Komisjoni asepeasekretärina ning eelnevalt endise Euroopa Liidu transpordivoliniku Siim Kallase kabinetiülemana.

Euroopa Komisjon koosneb erinevatest peadirektoraatidest, mida juhivad komisjoni volinikud. Peadirektoraatide kõige kõrgema positsiooniga ametnikud on peadirektorid. Peadirektori vasteks Eesti riigistruktuuris oleks ministeeriumi kantsler.